Moving Human Diaries 2

Moving Human Diaries on tanssittu, säännöllisen epäsäännöllisesti ilmestyvä videopäiväkirja jonka konsepti on mahdollisimman yksinkertainen: videokamera harjoitussalissa (tai muussa tilassa), liikkuva ihminen/ihmiset. Projekti on alkanut elokuussa -08 ja se jatkuu kunnes se loppuu. Osa 2.


Muiden kiireiden helpotettua ehdin taas editin pariin. Tämä jakso on kuvattu jo aiemmin syksyllä. Halusin tehdä tästä kuvaussessiosta kaksi jaksoa, tässä niistä ensimmäinen.

Kannattaa seurata linkkiä Youtubeen ja katsoa jakso teräväpiirtoisena. Tämä onnistuu klikkaamalla Youtube-sivulla ruudun alla oikealla olevaa tekstiä: watch in hd. Kuvanlaatu on huimasti parempi!

Teemu Kyytinen on vuonna 1970 syntynyt helsinkiläinen tanssija/koreografi. Hän on työskennellyt freelance-taiteilijana vuodesta 1996.